Kızılay Derneği Ziyaret Edildi
01 Kasım 2018

 

29 Ekim – 4 Kasım Kızılay Haftası nedeni ile Karaman Kızılay Şubesine, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan ARSLAN ve Karaman Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Osman AÇIKGÖZ ziyarette bulundu.

Türk Kızılay Derneği Başkanı Adem KÜÇÜKYARMA’dan, Kızılay çalışmaları hakkında bilgi alan Arslan, ifadelerinde “Kızılay sadece ülkemizde değil, bölgemizde ve dünyada nerede ihtiyaç varsa orada olan köklü bir kurum. Sağlık tabi ki çok önemli ancak Kızılay sadece sağlık alanında değil nerede bir ihtiyaç varsa dil, din, ırk, bölge ayrımı gözetmeksizin orada ve buna istinaden çok ulvi bir görev yapıyor. Bizde Kızılay ile gurur duyuyoruz” cümlelerine yer verdi.

Dernek Başkanı Adem Küçükyarma ifadelerinde “Türk Kızılay Derneği 150 yıllık geçmişi olan bir iyilik hareketidir. Tamamen gönüllülük esasına dayanan derneğimiz toplumsal dayanışmayı sağlamak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenmiştir. Derneğimiz bu görevler doğrultusunda kan, afet, uluslar arası yardımlar ve mülteciler konusunda dünyanın en büyük yardım kuruluşlarından biri olmuştur” cümlelerine yer verdi.

222.png