İl İntiharı Önleme Kurulu Toplantısı Gerçekleşti
27 Kasım 2018


    Karaman Valiliğin öncülüğünde, İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda, "İntiharı önleme konusunda farkındalık yaratılması ve intiharın azaltılması" hedefleri doğrultusunda ’İl İntiharı Önleme Kurulu’ toplantısı gerçekleştirildi.

    Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Serkan KOYUNCU Başkanlığında düzenlenen toplantıda, intiharın önlenebilir bir halk sağlığı sorunu olması nedeniyle yapılacak olan çalışmaların büyük önem arz etmekte olduğu vurgulandı.

    İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Karaman Belediyesi, Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Karaman Devlet Hastanesi, Karaman Kent Konseyi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ve Karaman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün temsilcilerinin katılmalarıyla gerçekleştirilen toplantıda, 2011-2018 yılları arasında gerçekleşmiş olan intihar ve intihar girişimleri sayısal olarak incelendi ve Türkiye ortalamasına bakıldığı zaman Karaman olarak intihar konusunda ne durumda olduğumuz tartışıldı. Toplantının devamında 2018 yılı ilk 10 aylık dönemde yapılan çalışmalar değerlendirilip, 2019 yılı için “Karaman İntiharı Önleme Yerel Eylem Planı” oluşturma kararı alındı.

  • 1
  • 2
  • 3