Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı
27 Kasım 2018

    27 Kasım 2018 Salı günü İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı İsmail Hakkı ÇINARSOY Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya uyuşturucu ile mücadelede görevli kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

    Gerçekleşen toplantıda, bağımlılık ile mücadele kapsamında Karaman İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Musa ŞAHİN, daha önceki toplantılarda alınan kararların ve gündeme ilişkin konuların sunumundan sonra, KMÜ Sağlık Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ayşe Sonay TÜRKMEN’in bağımlılık ile mücadele noktasında üniversite öğrencilerine yönelik yapılan farkındalık eğitimleri ve anket çalışmalarının sunumunu gerçekleştirdi.

    Yapılan sunumların ardından Vali Yardımcımız İsmail Hakkı ÇINARSOY toplantıda yaptığı konuşmasında; “Uyuşturucu Kullanımı ve Bağımlılık ile Mücadelede her kurum, sorunun çözümü için ortak çalışmaya katkıda bulunacak. Bu çok ciddi bir sorun ve bu sorunu çözmek hepimizin sorumluluğu. Tüm kurumlarımızın, kamu görevlilerimizin ve vatandaşlarımızın bu bilinçle hareket etmesi çözümü kolaylaştıracaktır. Bu çocuklar, gençler sadece anne babalarının değil, hepimizin evladıdır. Onlara mutlaka sahip çıkmalıyız” dedi.

    Toplantı sonunda, kurula üye kurumların temsilcileri, bağımlılık sorunu ve bu sorunun çözümü konusunda yapılabileceklere ilişkin karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak, bağımlılık yapıcı maddedeler ve bağımlılıkla mücadelenin arttırılmasına değindi.


  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5