KARAMAN'DA 2019 YILININ İLK BEBEĞİ DÜNYAYA GELDİ
02 Ocak 2019


Karaman’da yılın ilk bebeği, Özlem ve Alişan çiftinin bebekleri Elif bebek dünyaya geldi. Elif bebek Karaman Devlet Hastanesinde saat 00:35'de sağlıklı bir şekilde ailesinin kucağına teslim edilirken anne yenidoğan bebeğini kucağına alarak duygusal anlar yaşadı. 

Doktor Şerife Özlem GENÇ ve doğum salonu ekibi tarafından, 3 kilo 430 gram olarak yaşama gözlerini açan Elif bebek ailesine mutluluğu, heyecanı ve huzuru aynı anda yaşattı. Kaplan çifti bebeklerinin dünyaya gelmeden önce ismini koyduklarını, 9 aydır sabırsızlıkla bu anı beklediklerini söylediler.

Anne yenidoğan bebeğini kucağına sağlıklı bir şekilde aldığı için çok mutlu olduğunu belirterek; "Çok mutluyuz dokuz aydır bu heyecanı bekliyorduk. Çok şükür doğdu. Çok mutluyuz, huzurluyuz. Sağlıklı bir şekilde büyür ve ailemize huzur katar inşallah" diyerek duygularını ifade etti.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Hasan Arslan; “2019 yılı vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah çocuğumuz ailesine, vatana ve millete karşı hayırlı bir birey olur. İnşallah ömrü de kaderi de güzel olur” cümlelerine yer verdi.

  • 1
  • WhatsApp Image 2019-01-01 at 02.36.25.jpeg