Misafir Anne Uygulaması Başarılı ve Özverili Bir Şekilde Devam Ediyor
18 Ocak 2019

Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla 2008 yılında Bakanlığımız tarafından başlatılan “ Misafir Anne Uygulaması” büyük bir özveri ile ilimiz’de başarılı bir şekide yürütülmektedir. Amacımız gebelerimizin sağlıklı ve uygun koşullarda doğum yapmalarını sağlamaktır.

Bu program kapsamında yılın belli zamanlarında olumsuz iklim ve ulaşım şartlarının ulaşımı imkânsız hale getirebildiği bölgelerdeki gebelerle, sosyal sebeplerle doğum esnasında sağlık kurumuna erişiminde problem olabilecek gebelerin tespit edilerek; planlanan merkezlere nakledilmesi, konaklatılması, hastane şartlarında doğumlarının gerçekleştirmesi, doğum sonrası anne ve bebeğin sağlık durumunun uygun hale getirildikten sonra tekrar evlerine götürülmesi sağlanmaktadır.

Bu kapsamda 18.01.2019 tarihinde İlimiz Ermenek ilçesi ve köylerinde ikamet eden, misafir anne uygulamasını kabul eden gebelerimizin beklenen muhtemel doğum tarihine uygun olarak Müdürlüğümüze ait araçla evlerinden alınarak. Karaman Devlet Hastanesine nakilleri sağlanmıştır.

Sağlıklı anne, mutlu bebek, mutlu gelecek !


  • 1
  • 2