Haberler Dertlilere Deva Olmak İçin Sağlıcakla Kal Projesi 8. Yılında
20 Eylül 2019

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğünce her yıl yenilenerek devam eden Sağlıcakla Kal Projesinin İl Sağlık Müdürlüğünde düzenlenen protokol imza törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt, İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun, Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Celalettin Büyükboyacı, Başhekim Mesut Ünal, Proje Koordinatörleri Halil Erbay ve Kübra Çınar katıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt, projenin öğrencilerimize toplumsal memnuniyet ve sorumluluk bilincini aşılamaya yönelik gerçekleştirildiğini belirterek, "Sekiz yıldır devam eden Sağlıcakla Kal Projesinin amacı Karaman Devlet Hastanesine gelen hastalara; karşılama-yönlendirme ve ayakta refakat hizmeti vermek, sağlık alanındaki meslek gruplarını gençlere tanıtmak, gerektiği durumlarda harekete geçerek yardımlaşma bilincini öğrencilerimize kazandırmaktır" diye konuştu.

"Projeyle, öğrencilerimizin toplumsal duyarlılık kazanması hedeflenmektedir "

Sağlıcakla Kal Projesinin il merkezinde bulunan ortaöğretim okullarında öğrenim gören öğrencilerine gönüllülük esasına dayanarak uygulandığının altını çizen İl Müdürü Abdurrahman Kurt, "Proje, poliklinik servislerindeki tüm hastalara karşılama-yönlendirme, ayakta refakat hizmeti ile başlamış olup ülkemizdeki mültecilere de danışmanlık, tercümanlık hizmeti sunmak için başlatılmış, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hastalarına Güzel Sanatlar Lisesi tarafından müzik, resim gibi etkinliklerle geliştirilerek devam edecektir. Projenin; süreç içerisinde farkındalık oluşturarak özgüven bulan gençlerimizin; toplumsal duyarlılık kazanması hedeflenmektedir." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt'un ardından konuşan İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun ise, hastanede yıllık bir milyona yakın hastaya poliklinik hizmeti verildiğini belirterek "Bu yönüyle ulaşılan hasta göz önünde bulundurulduğunda projenin yararları noktasında Karaman ve bölge halkından yaşlı, mülteci ve engelli hastalara büyük kolaylıklar sağlayacak bir proje olduğunu belirtmek isterim. 8 yıldır devam eden projenin önemli mesafeler kat ederek hasta memnuniyetini artırmada önemli katkılar sunduğunu görmek bizleri sevindiriyor. Onun için sağlık hizmetlerinin sunumunda önemli katkı sağlayan proje için İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt'a, proje koordinatörlerimize, okul ve öğrencilerimiz ile emeği geçen herkese çok teşekkür ederim." dedi.

Protokol imza töreni atılan imzalar sonrasında günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 2.JPG
  • 1.JPG