TÜTÜN DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR
17 Aralık 2019

Tütün Denetimleri Devam Ediyor

4207 sayılı “Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun Uygulamaları” kapsamında tütün ve tütün ürünlerinin kullanımının yasak olduğu kapalıalanlar ve açılır kapanır siteminde hizmet veren özel işletmelere Türkiye genelinde 81 İl genelinde eş zamanlı başlatılan ve ilimizde üçüncüsü düzenlenen “Çapraz Denetim” uygulaması Üst düzey Amirlerin katılımı ile gerçekleştirilen denetim, İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun ’un katılımı ile Sudurağı Kasabasında gerçekleştirilmiştir.

       Üst düzey Amirlerin katılımı ile gerçekleştirilen denetimde; merkeze bağlı kırsal bölgelerdeki yerleşim alanlarında faaliyet gösteren işletmeler denetlenmiştir. Kanun uygulamaları hakkında işletme sahiplerine yaklaşan kış ayı öncesi bilgilendirme eğitimi yapılmıştır.

       Kanun uygulamalarındaki eksiklikleri görülen işletmelere yaklaşan kış sezonu öncesi eksikliklerin giderilmesi yönünde tutanak tutulmuştur.

       81 ilde olduğu gibi İlimiz genelindeAralık/2019 ayı içerisinde Karaman merkez İlçe ve köylerde Çapraz Denetim Uygulaması yapılacak olup, İlimiz genelinde denetim uygulamaları kanun kapsamında yıl boyunca devam edecektir.

        Denetimler hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Kurşun; Vatandaşlarımızın ve işletmelerimizin kanuni ceza yaptırımına uğramaması için kapalı alanda ve açılır kapanır alanlarda hizmet veren tüm işletmelerin Dumansız Hava Sahasınasahip çıkmalarını temenni ediyorum. Dedi.

  • DSC_0814.JPG
  • DSC_0822.JPG
  • DSC_0824.JPG
  • DSC_0827.JPG
  • DSC_0830.JPG
  • DSC_0851.JPG