KANSERDEN KORKMA GEÇ KALMAKTAN KORK!...
19 Şubat 2020

KANSERDEN KORKMA GEÇ KALMAKTAN KORK!...

      Bakanlığımızca, halk sağlığının korunması ve geliştirilmesi kapsamında bulaşıcı olmayan hastalıkların erken teşhisinde etkinliği artırmak için farkındalık çalışmaları yapılmaktadır. Rutin çalışmalar haricinde özel gün ve haftalarda kanserde erken teşhisin önemine dikkati çeken etkinlikler düzenlenmektedir.

       Dünya Kanser Günü dolayısıyla 4 Şubat 2020 Salı günü Karaman Devlet Hastanesinde, kanserin erken teşhis edilmesinin tedavi sürecine sağlayacağı katkı konusunda vatandaşların farkındalığını artırmak ve onları bilgilendirmek amacıyla fotoğraf sergisi açılmıştır. Kanser tedavisinde erken teşhis sayesinde, hayata yeniden merhaba diyen kişilerin olumlu duygularının yansıtıldığı portre fotoğraflar sergilenmiş, kanserle ilgili broşürlerin yer aldığı stant açılmış ve Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Enes ÇAKMAKKAYA ve KETEM personeli tarafından, etkinliğimize katılan halkımıza bilgilendirme faaliyetleri yapılmıştır. Katılımcılarımız ücretsiz olarak yapılan toplum tabanlı kanser taramaları için, Aile Sağlığı Merkezleri ve Sağlıklı Hayat Merkezi KETEM Birimine davet edilmiştir. Destekleri için Karaman Devlet Hastanesi yöneticilerine ve katılımları için halkımıza teşekkür ederiz.

       Yapılan bu çalışmaların tek hedefi, kanseri önleyebilmek ve erken tanı ile yaşam kalitesini yükseltebilmektir. Önleyici faaliyetlerin yürütülmesinde, ilimizde tüm sağlık çalışanları olarak bizler, sizlerin sağlığına değer veriyor ve sizleri kanser taramalarınızı yaptırmak için, Aile Sağlığı Merkezleri ve Sağlıklı Hayat Merkezi KETEM Birimine davet ediyoruz.  Bu nedenle sizden ricamız, sağlığınızda size düşen sorumluluğun farkında olup, kanser taramalarınızı yaptırmanızdır. 

        

                                                                                                                       İl Sağlık Müdürlüğü

                                                                                                                            Kanser Birimi


Kanser Sergi (2).jpeg
Kanser Sergi (3).jpeg
Kanser Sergi (4).jpeg
Kanser Sergi (5).jpeg