KANSERDEN DEĞİL, GEÇ KALMAKTAN KORK
23 Mart 2021

22 Mart  2021 tarihinde Sağlık Müdürümüz Dr. Adnan KURŞUN,  Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Musa ŞAHİN, Başkan Yard. Dr. İnanç İkbal ÇOLAKOĞLU, Şube Müdürü Dr. Ahmet ÖZÇELİK, Kanser Birimi çalışanları Tülin TUNÇ ve Alime ÖZYER tarafından, kolon kanseri farkındalık etkinlikleri çerçevesinde Sayın Valimiz Mehmet Alpaslan IŞIK ve Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İŞLEKmakamında ziyaret edilmiştir.   

Ziyaretimizde Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen, ücretsiz olarak yapılan toplum tabanlı kanser taramaları, Aile Sağlığı Merkezleri ve KETEM de yapılan taramalar, Mobil KETEM aracı faaliyetleri hakkında bilgi verilmiştir. Sayın Valimize kolon kanseri farkındalık faaliyetleri çerçevesinde Kanser Birimi tarafından yaptırılan KETEM logolu kupa hediye edilmiştir.  Valilikte ve Adliyede görevli 50-70 yaş aralığında ki personele GGK (Gaitada Gizli Kan) kiti dağıtılmış bilgilendirme yapılmıştır.

 

-Meme kanseri için, 40-69 yaş arası kadınlar,

-Rahim ağzı kanseri için, 30-65 yaş arası kadınlar,

-Kolo-rektal kanserler için, 50-70 yaş arası kadın ve erkekler.

 

Sayın Valimiz aracılığıyla kanser taraması yaş aralığında olan bütün vatandaşlarımızı KETEM ve Aile Sağlığı Merkezlerimize davet ediyoruz.

 

UNUTMAYIN!

Erken Tanı, Hayat Kurtarır! Korku Değil, Bilmek Seni Yaşatır!

  • vali kolerektal.jpg
  • vali kolerektal2.jpg
  • savcı bey2.jpg