İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun ’un 15 Temmuz Mesajı
14 Temmuz 2021


Demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden, 15 Temmuz akşamı milletimizin kendisini koruması için emanet ettiği silahı, tankı milletimize doğrultan, kendi meclisini bombalayan, kendi vatandaşına kurşun atan, hainleri ve onların işbirlikçilerini bir kez daha lanetliyoruz. Milli irademize yapılan bu kanlı ihaneti asla unutmayacağız, unutturmayacağız.
Tarihin hiçbir döneminde boyunduruk altına girmeyen, özgürlüğünden taviz vermeyen ve bu uğurda canını seve seve feda eden bu milletin evlatları, ihanet şebekelerine karşı tüm dünyaya ders olacak şekilde asil bir duruş sergilemiştir. Kendisine doğrultulan silahların karşısında iman dolu göğsüyle durmuştur. İhanet şebekelerine karşı halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını göstermiştir.
Bu ruh Çanakkale ve Bedir’de olduğu gibi 15 Temmuz da da ortaya konmuştur. Dün olduğu gibi bugün de aziz milletimiz vatanını tehdit altına alan güçlerin karşısında olağanüstü bir vatanperverlik ve kahramanlıkla bu tehdidi bertaraf ettiğini, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, ülkesi için cansiperane mücadele edeceğini her şart ve koşulda tüm Dünyaya göstermiştir.
Bu vesile ile 15 Temmuz darbe girişimine karşı canlarını veren şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükran ve minnetlerimizi sunuyorum. Vatan, bayrak ve millet uğruna ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz ile gazilerimizin ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında olacağımızı da bir kez daha vurguluyor, aziz milletimizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Dr Adnan KURŞUN 
Karaman İl Sağlık Müdürü