BAĞIMLILIKLA MÜCADELE KONULU EĞİTİM DÜZENLENDİ
15 Ekim 2021

KARAMAN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN KARAMANOĞLU MEHMETBEY ERKEK ÖĞRENCİ YURDUNA BAĞIMLILIKLA MÜCADELE KONULU EĞİTİM DÜZENLENDİ
2018-2023 Uyuşturucu ile Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı kapsamında madde bağımlılığı ile ilgili sunulan hizmetlerin daha güçlendirilmesi amacıyla düzenlediğimiz kurum içi eğitim ve halkımıza yönelik farkındalık çalışmalarının yanı sıra kurum ve kuruluşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda da eğitimlerimiz devam etmektedir. Bu kapsamda, Karamanoğlu Mehmetbey Yurt Müdürlüğünde 'Tütün Bağımlılığı ve Bağımlılıkla Mücadele' konularında kurumumuz tarafından eğitim düzenlenmiştir.
Tütün Bağımlılığı konusunda eğitimci olarak Verem Savaş Dispanseri Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Nesrin BİLGİÇLİ, diğer bağımlılık yapıcı (alkol, uyuşturan ve uyaran) maddeler konusunda Halk Sağlığı Başkanlığımızdan Sosyolog Ali İmran AKSU katılmıştır. Söz konusu eğitimde tütün kullanımının insan vücuduna etkileri ve bırakma süreçlerinden bahsedilirken, bağımlılıkla mücadele konusunda bağımlılığa ilişkin temel bilgiler, bağımlılığın insan vücuduna ve yaşam süreçlerine etkileri ile bağımlılıktan korunma yöntemleri konularından bahsedilmiştir.

  • image.png
  • image (1).png