Güneyyurt Aile Sağlığı Merkezi ve Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Yeni Yerinde Hizmete Başladı
29 Nisan 2024

Sağlık Bakanlığı tarafından Ermenek İlçesi Güneyyurt Belde ’sine yapılması için 2023 yılı yatırım planı kapsamına alınan Güneyyurt 4-5 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ve Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu tamamlanarak hizmete açıldı.

Karaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Serkan Yurdakul hizmete alınan birimler hakkında bilgiler aktardı, Yurdakul; ‘’ Geçtiğimiz yıl Ocak ayı itibarıyla inşasına başlamış olduğumuz Güneyyurt Aile Sağlığı Merkezi ve Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuzu üstlenici firmadan teslim alarak bugün itibari ile halkımızın hizmetine sunmuş bulunmaktayız. Bölge halkımıza ve sağlık camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ dedi.

İl Merkezinde de bir takım tadilat işlerinin başlatıldığını belirten İl Müdürü Yurdakul; ‘’ Yine yatırım ve bakım onarım planlarımız arasında olan ve Sümer mahallesinde hizmet vermekte olan 5 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ile Karamanoğlu Mehmetbey mahallesinde hizmet veren 6 nolu Aile Sağlığı Merkezimizi vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet verebilmek adına tadilata almış bulunmaktayız. Tadilat süresince, 5 nolu Aile Sağlığı Merkezimiz, Pirireis mahallesinde bulunan İl Sağlık Müdürlüğü ek hizmet binamızda, 6 nolu Aile Sağlığı Merkezimiz ise Karaman Valiliği Yerleşkesi içerisinde hizmette olacaktır’’ dedi. 

  • güneyyurt
  • güneyyurt
  • güneyyurt