10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
10 Ocak 2018

Karaman İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan ARSLAN, 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeni ile Karamanoğlu Mehmet Bey Gazeteciler Cemiyeti ve Karaman Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu.

Gazetecilerin gününü kutlayan Dr. Arslan bir kutlama mesajı yayımladı.

“Basının, vatandaşın gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini, ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde yerine getirmesi gerektiğini vurgulayan Dr. Arslan, mesajında şunlara yer verdi;
"Basın, halkı doğru şekilde bilgilendirdiği sürece, bireylerin ve toplumun da meydana gelen olayları sağlıklı bir şekilde değerlendirip kanaat edinmesi, toplumla ve dünyayla sağlıklı ilişkiler kurup bütünleşmesi mümkün olmaktadır. Kendi sorumluluğunun bilincinde olan ve bu bilincini objektif olarak eyleme dönüştürüp gazetecilik yapan bir basın demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından bir tanesidir. Günümüzde her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte, gazetecilik mesleğinde de bir takım kolaylıklar yaşanmıştır.
Bu kolaylıklar da bizlere daha hızlı ve kaliteli haber alma imkanı sağlamıştır. Diliyoruz ki, bu yenilik ve kolaylıklar gazetecilerimizin sorumluluk ve objektif anlayışla yürüttükleri meslek hayatlarında, kendilerinin yaşam koşullarını da olumlu yönde etkileyerek katkıda bulunur” dedi.

  • 1
  • 2