İLKYARDIM EĞİTİMİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
01 Şubat 2018

İlimiz Slava Süt, White Rose Motor Sanayi ve Otomasyon Tic.Ltd.Şti ve Özkayalar İnş.San.  görev yapan personellere Temel İlkyardım Eğitimi verildi.

30 Ocak ile 01 Şubat 2018 tarihleri arasında 3 gün süren eğitimde kursiyerlere Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından verilen ilkyardım eğitiminde; Temel Yaşam Desteği, Havayolu Tıkanıklığı, Kanamalarda İlkyardım, Boğulmalarda İlkyardım, Yaralanma, Yanık ve Donuklarda İlkyardım, Kırık ve Çıkıklarda İlkyardım, Bilinç Bozukluklarında İlkyardım, Hasta ve Yaralı Taşıma Teknikleri, Zehirlenmeler ve Hayvan Isırıklarında İlkyardım konularında bilgiler verildi. Eğitim sonunda yapılan teorik ve uygulama sınavında başarılı olan kursiyerlere İlkyardım Sertifikası verilecek.

Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan İlkyardım Yönetmeliği kapsamında iş yerlerinde ilk yardım eğitimi almış kişilerin olması gerektiğini belirten Müdürümüz Dr. Hasan ARSLAN “İş sağlığı ve güvenliği kapsamında iş yerlerinde ilkyardım eğitimi alan ilkyardımcı bulundurma zorunluluğu var. Birçok iş yerinde çalışan işçilerimiz her an yaralanma tehlikesi ile karşı karşıya. Bir yaralanma anında bu duruma anında ve doğru müdahale etmek çok önemlidir. Doğru ve yerinde ilkyardım hayat kurtarır. Doğru ilkyardım uygulamak için ilkyardım eğitimi almak gerekir” ifadelerini kullandı.

  • 1
  • 2
  • 3