SAĞLIK TESİSLERİMİZDE ÇALIŞAN BÜTÜN TAŞERON İŞÇİLERİMİZE KADROLARI HAYIRLI OLSUN
04 Nisan 2018

 

Hükümet tarafından taşeron işçilerle ilgili 696 sayılı Kanun Hükmünde Karaname’de yayımlanan taşeronların kadroya geçişi 2 Nisan olarak belirtilmesinin ardından işlemleri tamamlanan taşeron işçiler farklı bir sevinç yaşadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlatılan taşeron işçilerin daimi işçi statüsüne geçirilmesi çalışmaları sonuçlandı. 696 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname’nin 127. maddesinin, 24 maddesi gereği taşeronda çalışan işçilerin sürekli işçi kadrolarına geçiş başvuru sonuçları sonrası, Karaman İlimize bağlı sağlık tesislerimizde 502 taşeron işçi sürekli işçi kadrosuna, 4C kadrosunda bulunan 18 işçi de 4B kadrosuna geçmiştir.

Hükümetten, kadroya geçen taşeron işçilere iki müjdeli haber birden geldi. Toplam 1 milyon taşeron işçiye toplu iş sözleşmesinden kaynaklı ek ücret, ikramiye, sosyal yardım ve fiyat farkları ödenecek. Bakanlar Kurulu kararıyla 4C'den 4B'ye geçecek 21 bin taşeron işçisine yüzde 10 zam yapılacak ve izin süreleri de düzenlenecek.

Karaman İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan ARSLAN yaptığı açıklamada ; “ İl genelinde toplamda 520 çalışanımız taşeron yasası ile kadroya geçti. Sağlık alanında yaptığımız çalışmalarda sizlerin çok önemli katkıları var. Karaman için yaptığımız hizmetlerde emeği geçen herkes bizim için çok kıymetlidir. Her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum, hayırlı olsun" dedi.