14 MAYIS ECZACILIK GÜNÜ
14 Mayıs 2018

     Eczacılık mesleği köklü bir mirası ve buna bağlı olarak vizyonu taşımaktadır. Eski Mısır’dan, “Eczacılığın babası’’ olarak bilinen Bergamalı Galenos’a, Anadolu’da Selçuklu döneminde kurulan ilk eczanelerden, Türkiye’de açılan ilk eczanelerden biri olan Eczane-i Hamdi’ye kadar eczacılık muazzam bir tarihe tanıklık etmiştir...

     Eczacılık mesleği tüm bu geçmişi ile sağlık hizmetleri içerisinde tarihi ve birikimiyle en köklü alanlardan birisidir. Eczacılar, yüzyıllardır gelenek, değer ve gelişen bilim dünyasının sunduklarıyla toplumun, bireylerin sağlığı için çok değerli bir misyonu devam ettirmektedirler. Eczacılık, bu anlamda insanlık tarihi boyunca varlığını ve işlevselliğini korumuştur. Eczacılar tarihte olduğu gibi, günümüzde de toplumsal hayat içerisindeki önemlerini sürdürmektedir.

    Türkiye’de Eczacılık Günü 14 Mayıs 1968 yılından beri kutlanmaktadır.  Bu vesile ile 50.Bölge Karaman Eczacı Odası bu yıl oldukça anlamlı bir etkinlik düzenlemiştir. 14 Mayıs 2018 günü saat : 10.00 da İlimiz İsmet Paşa caddesinde bulunan Atatürk Parkı’nda başlayacak olan etkinlikte Eczacılarımızın el emeği göz nuru ürünler satışa sunulacak olup, elde edilen tüm gelir LÖSEV’e bağışlanacaktır. Ayrıca Kızılay’ın da bulunacağı etkinlik alanında Kan Bağışı yapılacaktır.  Sizlerde LÖSEV’e katkıda bulunmak istiyorsanız 14 Mayıs günü saat 10.00-18.00 arası Atatürk Parkı’nda buluşalım.

Eczacılık, vatandaşa sunulan sağlık hizmetlerinin önemli bir parçasıdır. Kamu ve özel sektörde mesleğini icra eden tüm eczacılarımızın Eczacılar Günü kutlu olsun.